فا استایل راهنمای بارداری و اقدام
بارداری و اقدام
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : پزشکی
پزشکی
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : دهان و دندان
دهان و دندان
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : نوزاد
نوزاد
بارداری و اقدام

دویدن در دوران بارداری

در دوران بارداری چقدر می توانید بدوید

دویدن در دوران بارداری ، در دوران بارداری چقدر می توانید بدوید؟ در این مقاله نکاتی مفید برای اینکه بتوانید در دوران بارداری به ورزش ادامه دهید و یا ورزش را شروع کنید آورده ایم در ادامه با ما همراه باشید.

زنانی که قبل از باردار شدن مرتب می‌دویدند، معمولاً می‌توانند تا زمانی که احساس راحتی کنند، به سرعت و مسافت طبیعی خود ادامه دهند. در خقیقت ، به زنان باردار توصیه می شود که حداقل 20 تا 30 دقیقه با شدت متوسط ​​در اکثر روزهای هفته ورزش کنند و دویدن یک گزینه بسیار عالی برای رسیدن به این هدف است. در صورت تمایل می توانید ورزش های دیگر را در کنار دویدن در برنامه خود بگنجانید.

اگر تازه شروع به دویدن کرده اید، کم و آهسته شروع کنید: 5 تا 10 دقیقه با حرکات کششی و پیاده روی بدن خود را گرم کنید، سپس حدود پنج دقیقه با سرعت آهسته و آسان 5 تا 10 دقیقه دیگر با پیاده روی سرد کنید.

اگر مفاصل شما احساس درد نمیکند و اگر احساس می کنید برای فعالیت های سنگین تر آماده هستید، می توانید به تدریج سرعت خود را افزایش دهید یا هر هفته مقدار کمی مسافت دویدن خود را افزایش دهید. همانطور که استقامت خود را افزایش می دهید، اگر به شما احساس خوبی دست میدهد، بین راه رفتن و دویدن متناوب کنید.

بارداری زمان برای ثبت رکورد شخصی نیست. در حقیقت ، همانطور که بارداری شما پیشرفت می کند، به احتمال زیاد به دلیل تغییرات طبیعی مربوط به بارداری در بدن شما، انتظار داشته باشید که آهسته تر و به مراتب مسافت کمتری را بدوید. کودک شما در حال رشد است و به وزنی که شما حمل می کنید اضافه می کند، که به نوبه خود بار تمرینی شما را افزایش می دهد. با پیشرفت بارداری، باید تمرین خود را تنظیم کنید تا میزان ورزش خود را در محدوده ایمن و راحت نگه دارید.

در حین ورزش، اکسیژن به سمت عضلات شما حرکت می کند و از بخش های دیگر بدن شما دور می شود. با این حال، در طول بارداری، نیاز بدن به اکسیژن افزایش می یابد، به این معنی که توانایی شما برای انجام ورزش های شدید ممکن کاسته شود. و ممکن است تفاوت هایی در توانایی خود برای دویدن یا تمرین سخت احساس کنید.

حتماً به احساسات خود در هنگام ورزش توجه کنید و هر چند وقت یکبار که نیاز دارید، سرعت خود را کاهش دهید یا استراحت کنید.

مراقب علائمی باشید که نشان می دهد بیش از حد فشار می آورید، مانند احساس خستگی یا تنگی نفس. اگر هر یک از علائم زیر را مشاهده کردید، استراحت کنید :

عضلات شما برای مدت طولانی پس از ورزش احساس درد، ضعف یا لرزش شدید می کنند.

در هنگام یا پس از تمرین در مفاصل و رباط‌های خود احساس درد می‌کنید.

پس از تمرین به جای اینکه انرژی داشته باشید احساس خستگی می کنید.

ضربان قلب شما در هنگام استراحت در صبح بیش از 10 ضربه بیشتر از حد معمول است این خود نشانه این میباشد که بدن شما بیش از حد کار کرده و به استراحت بیشتری نیاز دارد.

در دوران بارداری چقدر می توانید بدوید

نکات کلیدی برای ورزش در دوران بارداری

دویدن در دوران بارداری ؟ از ورزش کردن لذت ببرید و ورزشی را انتخاب کنید که احساس خوبی به شما بدهد. زمانی که باردار هستید، برخی از روزها احساس بهتری نسبت به روزهای دیگر خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که برخی از ورزش ها همیشه بهتر از ورزش نکردن هستند. احساس خستگی نکنید و فکر نکنید که باید زیاد یا خیلی شدید ورزش کنید. فعالیت هایی را انتخاب کنید که احساس خوبی به شما بدهند و از انجام آن لذت ببرید. فوایدی را که ورزش در دوران بارداری می تواند به همراه داشته باشد را به خاطر بسپارید و از فعالیتی که انتخاب می کنید نهایت لذت را ببرید.

از تغییراتی که بدنتان با آن روبه‌رو می‌شود آگاه باشید. نوجه کنید که این تغییرات چگونه ممکن است بر ورزش شما تأثیر بگذارد. این شامل نیازهای بدن به اکسیژن، همانطور که در بالا ذکر شد، و همچنین تغییر در تعادل به دلیل رشد شکم شما، و آسیب پذیری مفاصل شما به دلیل افزایش هورمون ها است.

قبل از ورزش گرم کنید و پس از ورزش بدن را سرد کنید. هرگز دویدن ناگهانی نکنید و یا فقط در یک مکان بایستید. این می تواند باعث تجمع خون در پاهای شما شود که ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد و جریان خون به رحم و قلب شما را کاهش دهد. در عوض، مدتی در اطراف قدم بزنید تا بدن شما سرد شود و بی حرکت نمانید.

به بدن خود را به اندازه کافی سوخت و ،ب برسانید . در دوران بارداری، بدن شما اندکی بیش از مقدار معمول به کالری نیاز دارد و همچنین برای ورزش به انرژی بیشتری نیاز خواهید داشت. مطمئن شوید که سوخت و تغذیه لازم برای ورزش را به بدن خود میرسانید و همچنین مطمئن شوید که به درستی و مقدار کافی آب بدن را تامین می کنید.

علائم هشدار دهنده را بشناسید و جدی بگیرید مهم است که از هرگونه علائم مشکل در سلامت یا بارداری خود آگاه باشید. فوراً فعالیت را متوقف کنید و با پزشک خود تماس بگیرید اگر:

  • درد قفسه سینه، انقباضات یا خونریزی واژینال دارید.
  • احساس سرگیجه یا ضعف می کنید.
  • شما هر یک از علائمی را که در مقاله ما درباره علائم هشدار دهنده برای کاهش سرعت یا توقف توضیح داده شده است، ایجاد می کنید.
  • به بدن خود توجه کنید و از در میان گذاشتن هرگونه نگرانی با پزشک خود دریغ نکنید.

 

منبع : babycenter

 

کلمات مرتبط :

ورزش در دوران بارداری – دویدن در دوران بارداری – در دوران بارداری چقدر می توانید بدوید – دویدن در دوران بارداری

فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : پوست
پوست
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : بانوان
بانوان
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : مو
مو
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : مد و استایل
مد و استایل