فا استایل راهنمای بارداری و اقدام
بارداری و اقدام
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : پزشکی
پزشکی
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : دهان و دندان
دهان و دندان
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : نوزاد
نوزاد
بارداری و اقدام

جایگزین قهوه در بارداری

جایگزین های قهوه در بارداری

جایگزین های قهوه در بارداری : اگر کاهش مصرف قهوه برای شما غیرممکن است، سعی کنید آن را با چیز دیگری جایگزین کنید. برخی جایگزین های کم کافئین یا بدون کافئین وجود دارد.

قهوه بدون کافئین

اگر طعم قهوه را از دست دادید، بدون کافئین را امتحان کنید. بدون کافئین کاملاً بدون کافئین نیست، اما 97 درصد آن حذف می شود. یک فنجان بدون کافئین حدود 2 میلی گرم کافئین در خود دارد، بنابراین در دوران بارداری نگران کننده نیست. همچنین می توانید «نیم کافئین» را امتحان کنید و قهوه معمولی را با قهوه بدون کافئین مخلوط کنید تا به شما کمک کند در هر فنجان کافئین کمتری بنوشید.

چای سبز یا چای سیاه

نوشیدن چای سبز یا سیاه راه خوبی برای اطمینان از دریافت مقدار متوسطی کافئین است و در عین حال از نوشیدن یک نوشیدنی گرم (یا سرد) لذت می برید و جایگزین قهوه در بارداری باشد

چای ها جایگزین های عالی هستند زیرا مقدار کمی کافئین کمتری دارند و به شما کمک می کنند.

یک فنجان چای سبز حدود 30 میلی گرم کافئین دارد و یک فنجان چای سیاه حدود 50 میلی گرم کافئین دارد. این ممکن است برای جلوگیری از ترک کافئین برای کسی که قبلاً کافئین بیشتری مصرف کرده است، کافی باشد و در عین حال مصرف شما را به اندازه کافی پایین نگه داشته است تا در دوران بارداری ایمن باشد. همچنین معمولاً کافئین کافی برای افزایش انرژی بدون احساس عصبانیت کافی است.

جایگزین های قهوه در بارداری


بیشتر بخوانید : اسهال دوران بارداری


چه زمانی می توانم نوشیدن قهوه را از سر بگیرم؟

اگر مصرف کافئین خود را در دوران بارداری کاهش دهید، دیگر لازم نیست پس از زایمان به مصرف کافئین در رابطه با سلامت بارداری فکر کنید. با این حال، اگر قبل از بارداری بیش از دو فنجان قهوه در روز می‌نوشیدید، باید به چند نکته توجه کنید.

اگر شیر می دهید، خود را به بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز محدود نکنید و توجه داشته باشید که کافئین روی هر نوزاد متفاوتی تأثیر می گذارد.

کافئین بسیار کمی وارد شیر مادر می‌شود، بنابراین می‌توانید [احتمالا] مقدار بیشتری نسبت به بارداری مصرف کنید. کمی بیشتر از یک فنجان خوب است، اما توصیه نمیشود  بیش از سه فنجان کوچک در روز مصرف کنید… آنچه می نوشید به شیر مادر خاتمه میابد.

علاوه بر این، همان اثرات مقادیر بیشتر کافئین مانند بی خوابی، عصبانیت، و افزایش پاسخ استرس در اینجا اعمال می شود و برای دوره پس از زایمان ایده آل نیست. بنابراین مراقب باشید نه تنها مصرف بعد از زایمان چه تاثیری بر کودک شما می گذارد، بلکه بر شما نیز تاثیر می گذارد.

اگرچه اوضاع برای نوزادان نارس کمی متفاوت است. اگر زود زایمان کردید، محدودیت 200 میلی گرم را رعایت کنید و از پزشک خود بپرسید که چه زمانی می توانید قهوه بیشتری بنوشید.

فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : پوست
پوست
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : بانوان
بانوان
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : مو
مو
فا استایل راهنمای بارداری و اقدام : مد و استایل
مد و استایل